وبلاگicon
ارزش خوشحال کردن مؤمن - در انتظار بهار ظهور

در انتظار بهار ظهور
عشق یعنی یک خمینی سادگی... عشق یعنی با علی دلدادگی.... عشق یعنی دست تو پرپر شده...عشق یعنی یک علی رهبر شده... عشق یعنی لافتی الا علی.... عشق یعنی رهبرم سید علی
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ٢۸ امرداد ۱۳۸۸ توسط بچه شیعه | پيام هاي ديگران()

 ارزش خوشحال کردن مؤمن

زمان امام صادق علیه السّلام بود شخصى بنام ((نجاشى )) استاندار اهواز و فارس بود، یکى از کشاورزهاى قلمرو حکومت او به حضور امام صادق (ع ) آمد و عرض کرد: ((در دفتر مالیاتى نجاشى ، مبلغى را به نام من نوشته اند، نجاشى ااز شیعیان شما است ، اگر لطف مى فرمائى نامه اى براى او بنویس تا ملاحظه مرا بکند)).
امام صادق (ع ) براى نجاشى نامه اى ، این گونه نوشت :
بسم اللّه الرحمان الرحیم سّر اخاک یسّرک اللّه .
:((بنام خداوند بخشنده مهربان ، برادر دینى خود را خوشحال کن ، خداوند ترا خوشحال مى کند)).
هنگامى که این نامه به دست نجاشى رسید، وقتى دریافت که نامه امام صادق (ع ) است ، گفت : این ، نامه امام صادق (ع ) است ، آن را بوسید و به چشم کشید و به حامل نامه گفت : ((حاجت تو چیست ؟)) او گفت : ((در دفتر مالیاتى تو، مبلغى را به نام من نوشته اند)).
نجاشى گفت : ((آن مبلغ ، چه اندازه است ؟!))
او گفت : ده هزار درهم است .
نجاشى ، منشى خود را طلبید، و جریان را به او گفت و به او دستور داد که آن مالیات را بپردازد و نام آن کشاورز را در دفتر مالیات ، خط بزند، و سال آینده نیز همین کار را در مورد او انجام دهد.
پس از این دستور، نجاشى به آن کشاورز گفت : ((آیا تو را خوشحال کردم ؟)).
او گفت : آرى فدایت شوم .
سپس نجاشى دستور داد یک کنیز و یک غلام و یک مرکب و یک بسته لباس ‍ به او بخشیدند، و در مورد هر یک از آنها که به او مى داند، نجاشى به او مى گفت :((آیا تو را خوشحال کردم ؟)).
او در پاسخ مى گفت : ((آرى فدایت گردم )).
تا آنجا که نجاشى به او گفت : ((این فرشى را که روى آن هنگام دادن نامه مولایم امام صادق (ع ) نشسته بودم ، به تو بخشیدم ، برادر و با خود ببر و در نیازهایت مصرف کن .
آن کشاورز، خوشحال از نزد نجاشى بیرون آمد و سپس به حضور امام صادق (ع ) رسید و جریان را به عرض آن حضرت رساند، و آن حضرت را خوشحال یافت ، عرض کرد: ((اى فرزند رسول خدا گویا رفتار نجاشى با من ، شما را خوشحال کرد؟)).
آن حضرت فرمود: ((آرى سوگند به خدا او خدا و رسولش را خوشحال کرد)).

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
.:
Themes By Blog Skin :.