وبلاگicon
هگله امام ! - در انتظار بهار ظهور

در انتظار بهار ظهور
عشق یعنی یک خمینی سادگی... عشق یعنی با علی دلدادگی.... عشق یعنی دست تو پرپر شده...عشق یعنی یک علی رهبر شده... عشق یعنی لافتی الا علی.... عشق یعنی رهبرم سید علی
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ٢۸ امرداد ۱۳۸۸ توسط بچه شیعه | پيام هاي ديگران()

گله امام !

روز سه شنبه هفتم مهر 1366 شمسى ، ائمه جمعه سراسر کشور اسلامى ایران در پایان کار سومین سمینار سراسرى ، به اتفاق آیت اللّه مشکیینى امام جمعه قم و حضرت حجة الاسلام والمسلمین آقاى سید على خامنه اى امام جمعه تهران در حسینیه جماران با امام خمینى (مدظله العالى ) ملاقات کردند.
حضرت آیت اللّه مشکینى ، چند دقیقه سخنرانى کرد، و در این سخنرانى مقدارى از مقام ارجمند امام ، تجلیل نمود.
پس از ایشان ، امام خمینى (مدظله ) مقدارى سخن فرمود، در آغاز، پس از بسم اللّه فرمود:
((من قبلا از آقاى مشکینى گله کنم ، ما آنقدرى که گرفتار نفس خودمان هستیم ، کافى است دیگر مسائلى نفرمائید که انباشته بشود در نفوس ما و ما را به عقب برگرداند، شما دعا کنید که آدم بشویم ، دعا کنید که حتى به همین ظواهر اسلام عمل بکنیم ، ما که دستمان به آن به واطن نمى رسد، لااقل به این ظواهر عمل بکنیم )).
نگارنده گوید: این جریان مرا به جمله اى از خطبه همام که در نهج البلاغه آمده انداخت که امیرمؤمنان على (ع ) در وصف پرهیزکاران مى فرماید:
اذا زکى احد منهم خاف مما یقال له فى قول آنا اعلم بنفسى من غیرى ، و ربى اعلم بى منى بنفسى ، اللّهم لا تو اخذنى بما یقولون .
:((هرگاه یکى از آنها (پرهیزکاران ) مدح و ستایش شوند، از آنچه درباره اش ‍ گفته شده ، در هراس مى افتد و مى گوید: من از دیگران نسبت به خود آگاهترم ، و پروردگارم به اعمالم از من آگاهتر است (مى گوید) پروردگارا ما را به آنچه که درباره ما مى گویند، مؤ اخذه مفرما!)).
و در موردى ، جمعى آن حضرت را ستودند، فرمود:
((اللّهم انک اعلم بى من نفسى و انا اعلم بنفسى منهم ...))
:((خداوند تو نسبت به من از خود من آگاهترى ، و من آگاهتر از آنها به خودم هستم ، خداوندا ما را بهتر از آنچه آنها گمان مى کنند قرار ده و آنچه را نمى دانند بر ما ببخش )).
به این ترتیب در مى یابیم که امام خمینى (مدظله ) شاگردى از مکتب مولایش على (ع ) است ، و در روش خود از آن حضرت پیروى مى کند.

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
.:
Themes By Blog Skin :.