وبلاگicon
یادی از مرحوم الهی قمشه ای - در انتظار بهار ظهور

در انتظار بهار ظهور
عشق یعنی یک خمینی سادگی... عشق یعنی با علی دلدادگی.... عشق یعنی دست تو پرپر شده...عشق یعنی یک علی رهبر شده... عشق یعنی لافتی الا علی.... عشق یعنی رهبرم سید علی
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ٢۸ امرداد ۱۳۸۸ توسط بچه شیعه | پيام هاي ديگران()

یادى از مرحوم الهى قمشه اى

مرحوم استاد بزرگ آیت اللّه میرزا مهدى قمشه اى که داراى تأ لیفات بسیار است ، از جمله دیوانى است مشحون از قصائد و غزلیات و اشعار پر مغز در مسائل اسلامى و منقبت چهارده معصوم (ع ) که از او به یادگار ماند و از جمله ترجمه قرآن مجید که در دسترس عموم است .
نقل شده خداوند پسرى به ایشان داد، نام او را حسین گذاشت (که اکنون از فضلاى ارجمند است ).
این حسین ، بیمار شد، ایشان نذر کرد که اگر حسین ، شفا یابد، قصیده اى پیرامون امام حسین (ع ) بسراید، پسرش شفا یافت ، و او قصیده بسیار غرا و پر مغز سرود و ماجراى کربلاى حسینى را نیز در اشعار خود آورد که در دیوان مذکور تحت عنوان ((نغمه حسینى )) ثبت و چاپ شده است .
استاد حسن زاده آملى مى فرمود ((وقتى که جنازه استاد الهى قمشه اى را به قم آوردند و در میان لحد قبر گذاردند، مرحوم استاد علامه طباطبائى کنار قبرش آمد و گریه سختى کرد و فرمود: امسال دو ضایعه بزرگى رخ داد 1- رحلت مرحوم آیت اللّه شیخ محمد تقى آملى 2- رحلت آیت اللّه الهى قمشه اى )). مرحوم استاد قمشه اى در سن 70 سالگى درگذشت و قبر شریفش در وادى السلام قم در یکى از حجرات ناحیه چپ در ورودى قرار دارد.

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
.:
Themes By Blog Skin :.