وبلاگicon
قس بن ساعده - در انتظار بهار ظهور

در انتظار بهار ظهور
عشق یعنی یک خمینی سادگی... عشق یعنی با علی دلدادگی.... عشق یعنی دست تو پرپر شده...عشق یعنی یک علی رهبر شده... عشق یعنی لافتی الا علی.... عشق یعنی رهبرم سید علی
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ٢۸ امرداد ۱۳۸۸ توسط بچه شیعه | پيام هاي ديگران()

یاد پیامبر (ص ) از مردى وارسته

او ((قس بن ساعده )) نام داشت ، خداوند به او عمر طولانى داده بود، و از پیروان خاص حضرت عیسى (ع ) به شمار مى رفت ، و از شخصیتهاى وارسته و برجسته دودمان ((ایاد)) بود.
در جریان فتح مکّه (که در سال هشتم هجرت واقع شد) پس از مدتى ، گروه دودمان ((ایاد)) در مکّه به حضور پیامبر (ص ) رسیده و اظهار ادب و احترام نمودند، پیامبر (ص ) از آنها پرسید: ((شما از کدام قوم هستید؟!)).
آنها در پاسخ گفتند: ((ما از دودمان ایاد مى باشیم )).
پیامبر (ص ) به یاد ((قس بن ساعده )) افتاد و فرمود: ((آیا در میان شما کسى از ((قس بن ساعده )) خبرى دارد؟)).
آنها عرض کردند: ((آرى اى رسولخدا.))
پیامبر (ص ) فرمود: او چه شد و چه مى کند؟
عرض کردند: او از دنیا رفت .
پیامبر (ص ) فرمود: الحمداللّه رب الموتى و رب الحیوة کل نفس ذائقة الموت ...: ((حمد و سپاس ، خداوندى را که پروردگار مرگ و زندگى است ، هر جاندارى طعم مرگ را مى چشد، گوئى در بازار عکاظ، قس بن ساعده را مى نگرم که بر شتر سرخى سوار است و براى مردم خطبه مى خواند و مى گوید:
هان اى مردم ، اجتماع کنید و ساکت شوید در این صورت ، گفتارم را بشنوید و سپس آن را فرا گیرید و سپس به ذهن بسپارید و تصدیق نمائید، آگاه باشید که هر کس زندگى کند، سرانجام مى میرد، و سپس فوت شده و دیگر برنمى گردد، در آسمان خبرهائى آمده و در زمین ، عبرتهائى وجود دارد، آسمان داراى سقف بلند است ، و زمین گهواره مى باشد، و ستارگان و شب در جریان و حرکت هستند، و دریائى که آبشان فرو نمى رود... چرا مردم را مى نگرم که مى روند و باز نمى گردند؟ آیا به سکونت در آنجا (قبرها) خشنودند و از این رو در آنجا مانده اند، و یا اینکه آنها را در آنجا واگذارده اند و درنتیجه آنها را خواب ربوده است !؟))
...خداوند قس بن ساعده را رحمت کند، او در روز قیامت ، همچون ((یک امت واحد)) محشور مى گردد.

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
.:
Themes By Blog Skin :.