وبلاگicon
یهود بنی قینقاع - در انتظار بهار ظهور

در انتظار بهار ظهور
عشق یعنی یک خمینی سادگی... عشق یعنی با علی دلدادگی.... عشق یعنی دست تو پرپر شده...عشق یعنی یک علی رهبر شده... عشق یعنی لافتی الا علی.... عشق یعنی رهبرم سید علی
نوشته شده در تاريخ سه‌شنبه ٢٧ امرداد ۱۳۸۸ توسط بچه شیعه | پيام هاي ديگران()

پیمان شکنى یهود بنى قینقاع و سزاى آن

نفرات یهود بنى قینقاع که عموما از شجاعترین دلاوران یهود بودند به ششصد نفر مى رسید، اینها در اطراف مدینه سکونت داشتند، وقتیکه جنگ بدر بین مسلمین و کفار درگرفت ، در این بحران خطرناک که نقطه حساس ‍ وفاى به پیمان بود، آنها پیمان شکنى کردند (و به زیان مسلمین و به نفع دشمن دست به کار شدند).
رسول اکرم (ص ) از پیمان شکنى آنها سخت آزرده شد، نیمه شوال آن سال که بیست و چند روز بیشتر از واقعه بدر نگذشته بود، به سوى یهود بنى قینقاع لشکر کشید تا آنها را سرکوب کند، و سزاى پیمان شکنى آنها را بآنها برساند.
آنها در برابر لشکر اسلام نتوانستند مقاومت کنند، بلکه به قلعه هاى خود پناهنده شدند، و همچنان تا 15 روز در محاصره بسر مى بردند تا اینکه خودشان حاضر شدند که فرمان رسول اکرم (ص ) را بپذیرند و او هر حکمى درباره جان و مال و فرزندانشان کرد قبول نمایند.
رسول اکرم (ص ) دستور داد، همه را کت بسته حاضر کنند، ولى ((عبدالله بن ابى سلول )) که با آنها هم سوگند بود، وساطت کرد و در وساطت اصرار نمود، سرانجام رسول اکرم که اطراف مدینه را براى سکونت آنها پایگاهى خطرناک بر ضد اسلام مى دانست ، دستور صادر کرد که آنها اطراف مدینه را تخلیه کنند.
یهود بنى قینقاع به حکم پیامبر (ص ) مجبور شدند که از آنجا کوچ کنند، ناچار با زن و فرزند خود به سرزمین ((اذرعات شام )) کوچ کردند پس از آن رسول اکرم (ص ) اموالشان را به عنوان غنیمت گرفت .

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
.:
Themes By Blog Skin :.